pátek 12. prosince 2014

Vánoce, aneb prokletí mého života


Tak jop nikdo sem moc nechodí, takže to pojmu jako vykecávačku, nad kterou si snad jednou řeknu, bylo hůř. Takový deníkový záznam abych nezapomněla, že vím co je to hůř... Jako vesměs všechny články tady... Jediné místo, které neztratím. Sešity a deníky nejsou pro mě. Jelikož je většinou najdou děti a udělají si z nich omalovánky ;)

Vánoce, svátky klidu, míru rodinné pohody. pro mě však letité prokletí. Každý jeden rok na období předvánoční i vánoční čekám s hrůzou v očích. jaká/é katasrofy mi čekají letos?

Loni se to sralo jedno za druhým. Pojištovna si vzpomněla, že jsem kdysi nedoplatila pár stovek a nasolila mi 10 000. Klasika. Do toho ex prodělal amputaci prstu. Klasika, alimenty počkají, na Vánoce přeci nepotřebuji.. Pak těhotenství, to byl jeden velký pobyt v nemocnici. Strach co bude, co se posere. Nakonec se ni 27.12 narodil krásný zdravý chlapeček a vše se tak nějak začalo dávat do kupy.

Pak když se vše celkem srovnalo jsem chytla letní nákupní manii. Z přechchozích let jsem věděla, že šetřit, myslet dopředu je mi stejně houby platný, protože i když jsem měla rezervu sebevětší vždy se něco posralo, přiletělo nad rámec. Takže jsem si letní čas užila syslením své vášně a to knih.

První průser nastal v létě. Chlap odešel z práce a prakticky 4 měsíce hledal jinou. Žádná mu nevoněla, nebo si ho tam vzali na zkoušku a pak už nezavolali. Hodně nám pomáhají jeho rodiče, ale kde je jejich hranice?

Prosinec... Začínáme a letos ve velkolepém stylu. Tomáš jaksi opomněl zmínit, že nějakých 6 let zpět si ještě s exmanželkou vzal pár dluhů a nikomu nic neřekl. jaké pak bylo překvapení, když mu přiletěla exekuce na účet skoro 300 000 !!! Ok mno prasklo to, teď už jen vysypat karty na stůl i s jinými. Do týdne víme, že dluhy na exekucích přesahují půl milionu...

Krása.. Pravidelně mám tyhle drobný v polštáři :/ Takže začíná koloběh s úřady a pokus o nějaký rozumný řešení. Avšak exekutoři jsou celkem namyšlení hovada a o nějakém splátkovém kalendáři nechtějí ani slyšet. S arogancí oznamují, že 25.12. tohoto roku můžeme očekávat jejich návštěvu.. Super.

Vesměs mi tu nemají co vzít. Dva staříčké počítače co nemají hodnotu víc jak 15 stovek, ok. Vše se zklidní a říkám si, že tedy máme vybráno... Ehmm ehmmm, nemáme. Letošní řádění nemocí. Mít 4/5 dětí na horečce s neskutečně bolestivou vyrážkou a horečkou je perfektní věc, to mi věřte. Vše ve stejný den po dobu 3-4 dní.. Ok ale jsem máma a když tedy Tomáš pracuje, což je dobře!!!, tak musím vše zvládnout prakticky sama. Občas sleduji zrcadlo, jestli se spíš nezačínám podobat opici s rukama vytahanýma až na zem... Perličkou je, když mi chlap oznámí, že je mu zle a asi se taky osypává!!! Nice po měsíci a půl v práci marodit? To je finito...

Každoroční počítání s tím, že alimenty končí listopadem a do března se s nimi opět nesetkám... Ani letos není vyjímkou.

Ok dobře stále by se řeklo, že dobrý. Jenže co čert nechce, začne mi zlobit kotel, Protéká voda a máčí mi koupelnu. Krásný... Riziko, že se voda dostane do elektronického zařízení v plynovém kotli je úžasné. Používání teplé vody se snažím uskromnit. Myju v myčce a riskuju jen večer na pravidelné koupání. Ok. To dáme.. Plynař má čas za 10 dní... Nezbývá než se modlit, aby vydržel. Bez kotle by nebylo teplo, voda by se dořešila, studená teče,ale v zimě bez topení... To by byl epickej průser. S mým štěstím sázím, že pokud skutečně vyhoří, tak to bude večer před návštěvou plynaře.

Dalším zbožným přáním je, aby vada byla jen někde v těsnění, 40 000 na nový kotel prostě není. nejhorší variantou je dočasný přesun do Prahy do bytu, než se na něj složí finance. Nemilá to vyhlídka minimálně na nějaký ten měsíc... Mno uvidíme, neházejme flintu do žita... Třeba to fakt nebude až tak hrozný, ne?

Já na prášky, tchán na prášky a do toho se sere zdraví jeho pejska. je to jejich další děcko. Co teď finance chybí a na všechny padá beznaděj...


Je teprve 12.prosince. Podle veškeré pravděpodobnosti všem sračkám ještě není konec... Doma můžu být hrdá na své děti. Všem se vysvětlila nastalá situace. Pochopily. Plán je jasný, seru !!!!!!!!! na celé zkurvené komerční vánoce. Uděláme si je na jaře, až se tyhle největší průsery srovnají. A to se vším všudy. upeču cukroví, vytáhnu stromeček a koupím nějaké ty dárky. Všichni 4 chtějí kola. Proč ne.. Budu to řešit. ve sněhu by si je stejně neužily... Takže budeme jiný :D Budeme prostě in s vánoci na jaře :D

Mno co už nikdo neumírá, dárky budou později a mě zůstává jen se vézt v roli zúčastněného pozorovatele. Zabít chlapa, že se nepřiznal k dluhům dřív? Čím bych si pomohla? Neříkám však, že mi to nenapadlo... Vztekat se, že bouchnul kotel? Ne někdy se prostě věci pokazí... Jsem ráda, že máme po boku tchána a nejsme v tom sami. Jsou to úžasní lidičkové a já jim za veškerou pomoc budu na vždy neskonale vděčná.. Zatím můžeme jen držet při sobě a snažit se vše vyřešit... Bez nich by jsme byli už v prdeli dávno... Jen je mi jich strašně líto... Snaží se seč můžou a přitom se stejně bortí dál a dál co může...

Takže všem přeji krásné vánoce!!! Bože fakt jo, nikdo by si neměl tímhle rok co rok procházet, rok co rok čekat jaké další průsery přijdou a jak moc potopí. Nepřeji nikdy nikomu aby si tím musel projít. Stačí jeden neštastný človíček, který stále i po letech věří, že třeba jednou.... Bude i líp, bez průserů a s pravou vánoční atmosférou, která k tomuto času patří.

Užívejte si toho co máte a mějte se krásně ;) My se budeme snažit přežít další rok. a Já snad do tý 30 vstoupím jako do nové etapy a prolomíme tohle každoroční prokletí ;) A kdyby ne? Budu asi muset najít nějakou čarodějku, která ze mě tohle prokletí sejme :D Už bych věřila všemu... A za rok si snad tohle budu číst s úsměvem na tváří, že už je vše za mnou... ;)
Žádné komentáře:

Okomentovat